گردشگری

» آداب غذا خوردن 3 | جاهای دیدنی ایران

سلام خدمت مخاطبين سایت گردشگری در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

در ادامه آداب غذا خوردن می خواهیم درباره ابزار غذا خوری و نحوه استفاده از آنها را یادآوری کنیم .

نحوه استفاده از کارد :

با بازوان چسبیده به پهلو با دست راست دسته کارد را میان انگشت شست و انگشت سوم نگاه دارید طوری که انگشت سبابه در روی دسته نزدیک به تیغه کارد قرار گیرد . در این حالت به طور کامل به کارد مسلط هستید . هرگز غذا را با کارد به دهان نبرید . کارد و چنگال را در مشت نگیرید . موقع صحبت کردن آنها را در هوا پرواز ندهید . کارد را بادست راست و چنگال را با دست چپ بگیرید .
تاحد ممکن از چنگال به جای قاشق استفاده کنید مگر برای صرف سوپ و آش . برای دسر قاشق غذاخوریتان را بکار نگیرید . نان را در کنار بشقاب غذاخوری یا در بشقاب کناری که برای اینکار گذاشته شده قرار دهید و هر بار تکه خیلی کوچکی از آنرا ببرید . نان را فشار انگشت در دهان جای ندهید .
اگر از کره برای مالیدن روی نان استفاده می کنید , با سر کارد تکه ای کوچک در بشقاب تان بگذارید و از آن صرف کنید .
اگر کارد یا چنگال از دست تان افتاد , اهمیتی ندهید و از میزبان تقاضای یکی دیگر کنید . خم شدن شما در سر میز باعث زحمت افراد کنار دستی تان می شود .

پربازدیدترین ها:

آداب غذا خوردن 3

نمکدان : سر سفره غذا بهتر است اگر نمدان , فلفل دان و … دور از شما قرار دارد از دیگران بخواهید که آنها را به شما بدهند تا مجبور نشوید دست و بازویتان را جلوی صورت و بینی اطرافیان دراز کنید . ضمنا در حالت برعکس نمکدان و فلفلدان را به دست او ندهید , بلکه در پیش او قرار دهید در برخی فرهنگها این عمل بد شگون تلقی می شود .

برای غذاهای مشترک , وسایل لازم را در کنار آنها قرار دهید تا میهمان از قاشق و چنگال شخصی استفاده نکند . در پایان غذا کارد و چنگال را به موازات هم روی بشقاب بگذارید . این علامتی است که از خوردن دست کشیده اید .

آداب غذا خوردن 3

قاشق یا چنگال : سر سفره هیچ چیز زننده تر از این نیست که خانم یا آقایی برای جادادن قاشق پر در دهان آن را تا آخرین حد باز کرده و سپس با گونه های برآمده شروع به جویدن کند . شاید بهتر باشد غذا را با چنگال صرف کند تا لقمه ها کوچکتر باشد .

صدا : باید مراقب بود از برخورد قاشق یا چنگال با دندان ها صدایی به گوش نرسد خیلی ها در مقابل اینگونه صداها حساسیت دارند .

آداب غذا خوردن 3

دستمال سفره

دستمال سفره را پس از صرف غذا تا نکنید . بلکه فقط جمع کنید و در کنار بشقاب قرار دهید . با دستمال سفره فقط دست و دهانتان را پاک کنید نه بینی تان را یا عرق پیشانی تان را . دستمال سفره را بعد از نشستن در پشت میز غذاخوری به آرامی باز کرده و روی زانوهای خود قرار دهید . چنانچه سالمندی باشد که دستش لرزش داشته باشد و یا بچه ای که غذا را به روی لباسش ممکن است بریزد , می توان دستمال را به یقه پیراهن آویزان کرد .
اندکی بعد از نشستن , دستمال سفره را به آرامی باز کنید اگر اندازه آن کوچک باشد تمام آنرا روی پاهای خود بیندازید اگر اندازه اش بزرگ باشد نصف آن را باز کنید و به روی پاهای خود بیندازید بصورتی که خط آن روبروی شما قرار گیرد .
همانطوری که گفته شد دستمال سفره را روی زانوهای خود پهن کنید هیچگاه آنرا به کمر نبندید و یا به یقه پیراهن خود آویزان نکنید .
اگر کراوات زده اید به هنگام غذا خوردن آنرا به پشت شانه های خود نیندازید .

آداب غذا خوردن 3

شما مخاطبين عزيز سايت گردشگری از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت گردشگری

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.